ROK LEADERSHIPU KOBIET

Siła, bariery, inspiracje i zdrowie psychiczne - to słowa-klucze i jednocześnie tematy przewodnie projektu Rok Leadershipu Kobiet, w ramach którego skupiamy się na problematyce przywództwa kobiet we współczesnym świecie. Rozpoczynamy tym samym samym szeroką dyskusję na ten temat, której nośnikiem będą panele, spotkania, kampanie medialne oraz październikowa konferencja.

 

 

 

 

Dla kogo?

KADRA KIEROWNICZA, HR


Kiedy?

maj-grudzień 2018


 

 

 

Projekt powstał z potrzeby dokładniejszego przyglądnięcia się kobietom-liderkom, barierom, które stoją na ścieżce ich kariery oraz inspiracjom, które pchają do działania. W centrum chcemy postawić kwestie, które nierzadko figurują w obszarze tabu takie jak samotność lidera, rywalizacja czy trudności w karierze, które wykraczają poza tematykę samego zarządzania.

It’s complicated - to krótkie stwierdzenie stanowi część tytułową konferencji. Jednocześnie jest to powtarzający się slogan, który stał się odpowiedzią na poważne tematy z zakresu gender balance. Nasze doświadczenia nabyte w poprzednich latach pokazują, że potrzeba głębszej dyskusji na temat gender balance w leadershipie jest widoczna jak nigdy dotąd. Prowadzony przez nas projekt jest długo oczekiwaną odpowiedzią na tę potrzebę i jednocześnie zachętą do wdrażania nowych rozwiązań oraz do dalszych poszukiwań. W ramach kilkumiesięcznego projektu przewidujemy szereg działań o różnej intensywności, profilu oraz formie.

 

Panel Mental Health

Czerwcowy panel ekspercki poświęcimy tematyce mental health. Jeszcze kilka lat temu ten temat był nowością w świecie korporacji, obecnie staje się codziennością. Coraz bardziej widoczna staje się potrzeba uporządkowania tego tematu. Podczas panelu zadamy podstawowe pytania takie jak: Czym jest Mental Health i dlaczego to takie ważne? Jak włączyć temat Mental Health w życie firmy? Skupimy się także na metodach diagnozowania obszarów wsparcia i wdrażania prewencji. Zobaczymy, jak temat Mental Health wygląda z perspektywy pracodawcy, a jakie są oczekiwania pracowników. Naszą ekspertką prowadzącą panel będzie dr Małgorzata Wypych - psycholog, psychoterapeuta, wykładowca akademicki. Już niedługo udostępnimy Wam efekty naszej pracy!


Kampania Role Models

W ramach prowadzonej kampanii stawiamy sobie za cel pokazanie sylwetek kobiet, które opowiedzą o swoich kryzysach i autorytetach. O autentyczności w byciu liderką oraz o rywalizacji. O barierach, które pozostają w sferze tabu lub są marginalizowane, a w rzeczywistości odgrywają istotną rolę w budowaniu kariery. Szukamy kobiet, które zechcą nam o tym opowiedzieć.

Jeśli chcesz zainspirować innych swoją historią - kliknij TUTAJ i dowiedz się szczegółów.


Konferencja

Punktem kulminacyjnym całego projektu będzie konferencja pod hasłem “It’s complicated. Gender balance in leadership”. Wydarzenie będzie podzielone na 3 streamy. Pierwszy z nich - “Know what” - to stream, podczas którego będziemy dyskutować o wynikach badań w oparciu o konkretne dane. Drugi - “Know how” - zostanie poświęcony osobistym historiom. Trzeci stream - “Mental health” - poruszy tematy dotykające sfery zdrowia psychicznego.
Obecnie przyjmujemy zgłoszenia prelegentów na dwa pierwsze streamy. Żeby zostać prelegentem wyślij nam swoje zgłoszenie. Czekamy do 20 czerwca.

Kliknij TUTAJ żeby pobrać Call for Papers.


 

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59