It's complicated. Gender Balance in Leadership

 

To skomplikowane? Zdecydowanie tak! Nie ma jednej odpowiedzi na kwestie związane z obecnością kobiet na stanowiskach menedżerskich. Czy zawód ma płeć? A leadership? Jak to wygląda z perspektywy osób na najwyższych stanowiskach – czy temat gender balance w ogóle dotyka szefa firmy? Czy powinniśmy się obawiać robotyzacji jeśli tak, to kto bardziej – kobiety czy mężczyźni? Czy algorytmy mogą wpłynąć na sytuację kobiet i mężczyzn? Czy liderki, trafiając na szczyt, są osamotnione? Czy potrzeba zatrudniania kobiet w IT to mit? Czy czas działa na niekorzyść kobiet? Jaki wpływ mają parytety? Co badania mówią na temat gender balance? Jakie działania podejmują czołowe firmy?

To dziewiąta konferencja Diversity Hub dedykowana biznesowi i przez biznes współtworzona, a zarazem największe wydarzenie w obszarze zarządzania różnorodnością w biznesie w Polsce.

dr Anna Zaroda-Dąbrowska, dr Tomasz Dąbrowski / Diversity Hub

 

Co się działo?

W tym roku przygotowaliśmy 20 różnych paneli, wystąpień, warsztatów. Uczestnicy mogli samodzielnie stworzyć program własnej konferencji. Schemat konferencji był niezwykle prosty:
 

09.15 – 11.00  Wspólna sesja dla wszystkich.

Otwarcie konferencji: Diversity Hub oraz Tom Zia, Konsul ds. Społeczno - Ekonomicznych, Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Dyskusja panelowa „It’s complicated. Oblicza gender balance w biznesie" z udziałem: Katherine Conway,Global Head of Diversity and Inclusion (Aon), Renaty Gwiazdy, Senior Vice President, Department Head - Fund Administration (Brown Brothers Harriman), Anny Nowosielskiej, Global Director of HR (LUXOFT), Alexandry Schmidt, Center Director (HSBC).

11.00 – 16.00  Sesje i warsztaty równoległe.

Możliwość wyboru interesujących Cię tematów spośród 17 propozycji opisanych niżej.
 

16.00 – 17.00  Wspólna sesja dla wszystkich.

Panel: „Jedno zdanie” i zakończenie konferencji.

 

Goście specjalni:

Małgorzata Ohme

Redaktor naczelna portalu Onet Kobieta, kieruje własnym serwisem Ohme.pl. Jedna z najpopularniejszych polskich psychologów, pisarka i dziennikarka. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pisze felietony w magazynie „Pani”, często występuje w mediach jako ekspert w dziedzinie psychologii.

Andrzej Saramonowicz

(ur. 1965 w Warszawie). Reżyser, scenarzysta, pisarz, dramaturg i dziennikarz. Autor największych polskich hitów komediowych w XXI w. (m.in. "Ciało", "Testosteron" i "Lejdis"). Jest jednym z najchętniej czytanych i najwyrazistszych niezależnych publicystów w kraju. Jego teatralny "Testosteron" – od wielu lat grany nieustannie w kilkunastu krajach - jest dziś jedną z najpopularniejszych polskich sztuk na świecie. Wydał dwie powieści („Chłopcy” w 2015 i „Pokraj” w 2018), które z miejsca stały się rozchwytywanymi bestsellerami. Członek zarządu Gildii Reżyserów Polskich.

 

Informacje organizacyjne:

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana rejestracja.

Sesje wspólne oraz sesje w sali plenarnej tłumaczone symultanicznie na język angielski lub polski (w zależności od języka naszych gości) i język migowy.

Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

W czasie konferencji gwarantowany poczęstunek oraz bufet kawowy.

Konferencja kierowana jest do reprezentantów biznesu i administracji, mających wpływ na politykę zarządzania w swoich firmach oraz do przedstawicieli uczelni, zajmujących się naukowo tematyką różnorodności i zarządzania. Nasze wydarzenia celowo nie są dedykowane firmom szkoleniowym czy doradczym. Kluczowe dla nas jest zapewnienie uczestnikom komfortu dyskusji i unikanie działań sprzedażowych w czasie spotkania. To nasz wyróżnik. Firmy szkoleniowe i doradcze zapraszamy do udziału w dekowanym im wydarzeniach.

ZAREJESTRUJ SIĘ!

Kliknij tutaj

Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie w programie:

pobierz

PRELEGENCI I PRELEGENTKI

Złoty Partner

Partnerzy

Srebrni Partnerzy

Brązowi Partnerzy

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59