Iść w stronę Słońca

Tekst ten piszę na szkoleniu z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, jednym uchem słuchając trenera.

Właśnie wspomina o Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, w skrócie POWER – czy to nie pięknie brzmi? Tylko gdzie ten „power”, jeśli liczą się tylko wskaźniki PESEL i ilość przesiedzianych na szkoleniach godzin, a nie to, jaki jest sens podejmowanych projektów. Czy one komukolwiek pomogą? Cokolwiek zmienią? Nikt o to nie pyta.

Siedzę więc na tym szkoleniu, dokładam organizatorowi swój PESEL i swoje godziny do rubryczki „poziom realizacji zakładanych rezultatów”. Zanim wymknę się po angielsku, napiszę słowo wstępne na bloga Diversity Hub.

Bo Diversity Hub jest odwrotem od wskaźników, rubryk, wierszy i kolumn. Tu liczy się równoprawność, indywidualizm, w centrum jest człowiek. To przestrzeń dla mądrych ludzi, którzy mają otwarty umysł a w sercu szacunek i zrozumienie dla różnorodności. To miejsce dla osób, które chcą się uczyć od innych, dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem i wspólnie w ten sposób rozwijać siebie i swoje biznesy.

Stworzyliśmy przestrzeń, która dzięki zasadzie „daję i czerpię” naładowana jest pozytywną energią do wspólnej pracy. Przed nami fajna przygoda rozwojowa, ciekawe i wartościowe projekty, nowe inspiracje. Chcę tu być i tu Was zapraszam. Razem można więcej!Co tu się w ogóle dzieje?

Różnorodność procentuje a zarządzanie różnorodnością przynosi wiele korzyści biznesowych. To stara prawda, choć nie wiedzą o tym wszyscy. Diversity Hub powstał z myślą, aby tę ideę upowszechniać i przekonywać, jak mądrze osiągać profity z różnorodności. Dlatego podejmujemy tematy ważne i potrzebne oraz sprowadzamy dość teoretyczną jak dotąd dyskusję na temat różnych wymiarów różnorodności na grunt praktyczny.

Łączymy dwa światy: wiedzy i praktyki oraz wspólnie tworzymy rozwiązania, które odpowiadają wprost na potrzeby odbiorców. Otwarcie rozmawiamy o realnych potrzebach rynku, adekwatnych do nich rozwiązaniach, ale również o problemach, na jakie napotykamy w takcie wdrożeń. Dzielimy się doświadczeniami i chwalimy dobrymi praktykami. Odchodzimy od modelu gadających głów, chcemy odpowiedni dać rzeczy sens, parafrazując C.K. Norwida.

13 maja 2015 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań, wyróżniających się niestandardowym podejściem i ciekawą tematyką, którą kreują sami uczestnicy. Kolejne edycje poświęcone więc będą problematyce wieku w organizacji, różnicom kulturowym, niepełnosprawności, godzeniu życia rodzinnego i zawodowego.

Po spotkaniach przyszedł czas na pisanie. Dzięki temu tworzymy platformę dzielenia się wiedzą przez naszych ekspertów, ale również możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Na blogu spotkacie się z naszymi ekspertami, którzy w sposób przyjemny i „zjadliwy” przeprowadzą Was przez meandry zarządzania różnorodnością we wszystkich możliwych jej wymiarach.

Dołączcie do nas, spotykajcie się z nami na naszych eventach i na blogu. Lajkujcie i szerujcie, bo to pomoże nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i trafić do szerokiego grona odbiorców. Tylko wtedy nasze działania będą miały POWER

Zapraszam do wspólnej przygody z różnorodnością,

Anna Zaroda - Dąbrowska

P.S. Celowo wspomniałam o tym unijnym szkoleniu, bo kolejny raz uświadomiłam sobie, że warto robić rzeczy, które dają satysfakcję i poczucie sensu.

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59