Jesteśmy partnerem raportu Pracodawca na TAK. Pobierz bezpłatnie!

Raport autorstwa Fundacji TAKpełnosprawni opisuje aktualne wyzwania i sposoby na włączenie do zespołów osób z niepełnosprawnościami.
To nie tylko dane, ale także praktyczne porady oraz wypowiedzi pracodawców, osób z niepełnosprawnościami oraz ekspertów.
Wspólnie diagnozujemy i pomagamy tworzyć otwarty rynek pracy.
W publikacji znajdziesz cytat naszego przedstawiciela Tomasza Dąbrowskiego.

Pobierz bezpłatnie: tutaj

 

Z badania Pracodawca na TAK wynika, że bardzo różni się postrzeganie rynku pracy przez pracodawców i osoby z niepełnosprawnościami. Ponad 60% pracodawców uważa, że rynek pracy jest dziś bardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnościami, podczas gdy tylko 39% osób z niepełnosprawnościami widzi jakąkolwiek zmianę w sposobie ich traktowania na przestrzeni ostatnich 5 lat.

 

Jak poprawić tę sytuację? Odpowiedzi znajdziemy w 10 zasadach skutecznego zatrudniania osób z niepełnosprawnościami według międzynarodowego standardu ILO Global Business and Disability Network. W Polsce ich praktyczne wdrożenie zostało opisane po raz pierwszy. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej inicjatywy!


- Naszym wspólnym wyzwaniem jest edukacja społeczna. Każdy, kto teraz otworzy się na różnorodność, tak naprawdę inwestuje we własną przyszłość. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, dlatego włączenie do zespołów osób z niepełnosprawnościami to konieczność. Już dziś to około 15% światowej populacji – tłumaczy Agata Robińska, prezeska Fundacji TAKpełnosprawni, pomysłodawczyni koncepcji raportu.


Wydawcą publikacji jest Fundacja TAKpełnosprawni, która promuje zatrudnienie i inkluzję osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy.

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59