Interkulturowość w miejscu pracy

Międzynarodowa konferencja „Multculturalism in the workplace” otworzyła dyskusję na temat roli interkulturowości w zarządzaniu oraz na temat obecności ekspatów w Krakowie. Stała się punktem startowym dla dalszych działań i integracji środowiska wokół tematyki adaptacji ekspatów.

Konferencja stanowiła odpowiedź na zwiększające się zainteresowanie firm tematyką wielokulturowości, wynikające głównie z kluczowej pozycji Krakowa jako centrum outsourcingowego przyciągającego inwestycje kolejnych międzynarodowych korporacji. Zwiększająca się liczba pochodzących z zagranicy pracowników, sprawia, że firmy muszą wdrażać odpowiednie narzędzia wspierające ekspatów oraz tworzyć środowisko sprzyjające ich adaptacji w miejscu pracy z równoczesnym zrozumieniem oraz poszanowaniem różnic kulturowych. Temat ten to również niezwykle ważna kwestia dla instytucji publicznych które stoją przed wyzwaniem dostosowania swoich usług do obsługi klienta nieposługującego się językiem polskim.

Kluczowym punktem konferencji była debata „Different perspectives, common goal. How to manage cultural diversity?”, moderowana przez dr Malwinę Bakalarską, w której udział wzięli: Andrew Caruso (Konsul Amerykański ds. polityczno–ekonomicznych) prof. Piotr Kłodkowski (Rektor krakowskiej Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Tischnera, były ambasador RP w Indiach), Jarosław Szczepankiewicz (ekspert Ministerstwa Spraw Zagranicznych, były ambasador RP w Etiopii), Carlos Recio-Sanchez (Infosys), Anish Saraf (Let’s Deliver) oraz Jeroen Evenhuis (Heineken).

Wprowadzenie w temat interkulturowości przygotował dla nas Walter Braunohler – Konsul Generalny USA w Krakowie.

W konferencji udział wzięło ponad 80 osób z całej Europy (Austria, Czechy, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Polska, Ukraina, Wielka Brytania), jak również z Indii i USA.

 

Materiały filmowe:

Podsumowanie konferencji, główne wnioski:
https://www.youtube.com/watch?v=yGtWK6Rsoxs&list=PLD_wnAGjkNXk1OCdMe57NePEG6y_cZPFL&index=1

US Consul General Walter Braunohler - Why diversity is so important?
https://www.youtube.com/watch?v=c3Ou4sHMJoo&index=2&list=PLD_wnAGjkNXk1OCdMe57NePEG6y_cZPFL

dr Malwina Bakalarska - How foreigners perceive polish workstyles?
https://www.youtube.com/watch?v=3R3qfO69QoY&index=3&list=PLD_wnAGjkNXk1OCdMe57NePEG6y_cZPFL
Prof. dr hab. Piotr Kłodkowski - importance of cross-cultural communication
https://www.youtube.com/watch?v=jn21uJyRqE4&list=PLD_wnAGjkNXk1OCdMe57NePEG6y_cZPFL&index=6

Partnerzy

Konsulat Generalny USA w Krakowie

Konsulat Generalny USA w Krakowie

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59