D&I Task Force: Evidence-based D&I - metody pomiaru i wskaźniki

D&I Task Forces są autorskim formatem Diversity Hub. W małym gronie zaangażowanych korporacji wspólnie rozpracowujemy jedno wybrane wyzwanie w obszarze D&I w biznesie. Naszym celem jest wzajemne uczenie się, wymiana doświadczeń i wypracowane rekomendacji, a następnie podzielenie się wnioskami ze światem.

Spotkamy się online w formule: 3 spotkania x 1 godz., co 2 tygodnie, o stałej porze (9.00-10.00).

 

WYZWANIE, NAD KTÓRYM BĘDZIEMY PRACOWAĆ: EVIDENCE-BASED D&I – METODY POMIARU I WSKAŹNIKI

Jeśli polityki i działania D&I mają mieć charakter biznesowy, muszą mieć swoje „twarde” podstawy. Nie wystarczy wiara „na słowo”, iż takie a takie działania są potrzebne. Podobnie jak nie wystarczy przekonanie, iż nasze działania były skuteczne. Działania w obszarze Diversity & Inclusion powinny być oparte na dowodach. Pytanie jednak brzmi - jak firmy podchodzą do pomiaru różnorodności? Czy wykorzystywane aktualnie rozwiązania są wystarczające dla zrozumienia sfery Diversity&Inclusion? W jaki sposób firmy mogą usprawnić swoje analizy i lepiej ukierunkować swą politykę w obszarze zarządzania różnorodnością? Jakie wskaźniki opisują inkluzywność?

 

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?

TERMINY I ZASADY

Spotkamy się trzykrotnie, online (ZOOM): ​15.10, 29.10, 12.11 (trzy czwartki, co 2 tyg.) w godz. 9.00-10.00.

Nasz Task Force nie jest incydentalnym spotkaniem. Chcemy wspólne pogłębić temat, dać sobie przestrzeń między spotkaniami do namysłu i jednocześnie mieć szansę na dobry networking. Dlatego decydując się na udział, koniecznie jest zapisanie w kalendarzu wszystkich 3 terminów. To dla nas bardzo ważne.

 • [insight] Zapoznajemy się z eksperckim insight’em
 • [doświadczenia] Prowadzimy szybką, moderowaną dyskusję o dotychczasowych doświadczeniach firm
 • [rekomendacje] Wspólnie wypracowujemy rekomendacje

Na koniec trzeciego spotkania przyjmiemy wspólne rekomendacje, które opisane zostaną w formie artykułu przez prowadzącego merytorycznie eksperta i wysłane do konsultacji uczestnikom i uczestniczkom. Wypracowane rekomendacje opublikujemy w ogólnopolskich portalach biznesowych, a współautorami będą wszystkie osoby, które wezmą udział w całym task force i które skonsultują zaproponowany materiał.

 

ZASADY UDZIAŁU I ZGŁOSZENIA

 • Liczebność grupy – max 15 os.; 1 os. z 1 firmy;
 • Udział jest bezpłatny. Wymaga potwierdzenia ze strony Diversity Hub.
 • Język: polski.
 • Osoba zgłaszająca się powinna wziąć udział we wszystkich trzech spotkaniach.
 • Podczas spotkania nie będą prowadzone żadne działania sprzedażowe, wystąpienia promująceusługi etc. Zależy nam na czystej merytoryce i wspólnym wypracowaniu rekomendacji.
 • Grupa będzie zamknięta, nie będzie możliwości dołączenia na spotkaniu nr 2 lub 3.
 • Grupę roboczą obowiązywać będą zasady zachowania poufności (deklaracja)
 • Skontaktujemy się z każdą osobą w celu potwierdzenia udziału

 

Zapisy zamknięte. Osoby zainteresowane wspólną pracą w temacie evidence-based D&I prosimy jednak o kontakt z naszym biurem info@diversityhub.pl.

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59