W czasie sesji inspiracji pomagamy pracownikom „otworzyć oczy” na sytuacje, kryzysy i cierpienie, rzadkie zachowania, zjawiska społeczne, różnice międzyludzkie w obszarze Mental Health. W końcu dostrzeżone, nazwane zjawiska pozwolą pracownikom odnaleźć w sobie nie tylko empatię i troskę, ale również dadzą szanse na działanie i pożegnanie poczucia bezradności w kontakcie z trudnymi zjawiskami psychologicznymi mającymi wpływ na nasze życie i pracę.

Sesje dadzą odpowiedź na pytania jak dostrzec problem u siebie, czego nie ignorować w zachowaniu pracowników, gdzie szukać pomocy? Jak wpierać współpracowników potrzebujących pomocy z poziomy zespołu, a jak z poziomu zarządczego?

Sesje skierowane do większych grup pracowników uwrażliwiające na sygnały w zachowaniach (własne lub współpracowników), które mogą świadczyć o poważniejszych problemach bądź kryzysach. Pokazujące wpływ problemów natury psychicznej na nasze życie i pracę; pokazujące jak trudno się żyje i pracuje w złej kondycji psychicznej. Uczące podstawowych reakcji i wrażliwości oraz podpowiadające, gdzie szukać pomocy.

Tematyka sesji dotyczy problemu wskazanego przez organizację.

Zarys przykładowego programu:
  • Mental health - o czym dokładnie rozmawiamy. Fakty i mity.
  • W jaki sposób problemy w obszerze mental health mogą przełożyć się na moją pracę?
  • Jak rozpoznać problem u siebie/swojego współpracownika?
  • Gdzie szukać pomocy?
  • Czy i jak reagować, gdy współpracownik potrzebuje pomocy?
  • Jak zwiększyć uważność na problemy psychiczne występujące w pracy?

1-3 godziny


max. 100 osób


pl, en


Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59