[Task Force] Jak rozmawiać, jak komunikować? Język i komunikacja w kontekście agresji na Ukrainę.

Myślami i sercem jesteśmy z Ukrainą. Trudno wyobrazić sobie, z czym aktualnie ten kraj musi się zmagać. Wielu i wiele z nas nie wie jak się zachować, co powiedzieć, jak reagować lub jak pomóc Ukraińcom i Ukrainkom, z którymi współpracujemy.

Dlatego też jako Diversity Hub, Mental Health Center i Mental Health Helpline połączyliśmy siły - przygotowaliśmy cykl bezpłatnych wydarzeń online dla biznesu „Pomiędzy bezradnością a chęcią działania. Jak Twoja organizacja może pomóc?”. Proponujemy holistyczne podejście i wsparcie dla organizacji (menedżerów i menedżerek, liderów i liderek, członków i członkiń zespołów) współpracujących z Ukraińcami i Ukrainkami.

🗓 23 marca
💡 [Task Force] Jak rozmawiać, jak komunikować? Język i komunikacja w kontekście agresji na Ukrainę.
➡ Język, którym się posługujemy, tworzy rzeczywistość, w której funkcjonujemy. To, jakich słów i określeń używamy, wpływa na to, jak postrzegamy świat i ludzi wokół nas. Język pomaga nam też ogarnąć i nazwać to, czym żyjemy. Jak mówić o tym, co się dzieje w kontekście Ukrainy i Rosji? Jakich mówić: „w Ukrainie”, czy „na Ukrainie”, „Ukraiński kryzys” czy „rosyjska inwazja”? Jak unikać zwodniczych określeń dotyczących rosyjskich działań w Ukrainie? Jak tworzyć komunikaty włączające i odzwierciedlające fakty?
👤 Osoba prowadzące: Margaret Amaka Ohia-Nowak (ekspertka DEI, Diversity Hub)
✍️ Zapisy: https://kryzysjezyk.webankieta.pl/

ZAREJESTRUJ SIĘ!

Kliknij tutaj

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59