Najnowszy artykuł

Be yourself, everyone else is already taken

About role models, mentors, breakthrough moments and how to be more self-confident we talk with Amber Wynne - Global Head of Diversity and Inclusion in QVC.

czytaj więcej…

Do czytania

Tworzymy wiedzę. Tutaj znajdziesz artykuły i komentarze, infografiki, wyniki badań oraz inne materiały dotyczące różnorodności w biznesie.

  • Pokaż wszystkie
  • Kultura D&I
  • Niepełnosprawność
  • Kobiety
  • Wiek
  • LGBTI
  • Zdrowie
  • Inne

Publikujemy wstępne wyniki badania zarządzania różnorodnością w sektorze IT. Po raz pierwszy w Polsce opisujemy wyzwania sektora IT w obszarze D&I widziane z perspektywy szerszej, niż perspektywa największych korporacji. Zapraszamy!

czytaj więcej…
Katarzyna Rodacka, Angela Narag

Seizing the Right Opportunities

About role models, building career, remaining authentic and about emotional intelligence we talk with Angela Narag who manages the Krakow location of the BBH Finance Technology Management (FTM) team.

czytaj więcej…
Katarzyna Rodacka, Agnieszka Jarecka

Najważniejsze jest bycie spójnym.

O autentyczności, sukcesie zawodowym oraz roli role models w naszym zawodowym życiu rozmawiamy z Agnieszką Jarecką - dyrektorem zespołu HR Global Operations w firmie Aon.

czytaj więcej…
Katarzyna Rodacka, dr Tomasz Dąbrowski

Dyskryminacja wielokrotna

Działania antydyskryminacyjne i inkluzja osób z tzw. grup defaworyzowanych to jedne z dróg do wyższej innowacyjności, efektywności czy po prostu tworzenia lepszego miejsca pracy.

czytaj więcej…
Dr Tomasz Dąbrowski, Katarzyna Ociepka - Miąsik, dr Małgorzata Wypych

Strategia w obszarze zdrowia psychicznego.

Temat mental health stanowi istotną lukę w polityce Diversity & Inclusion. Ta luka powoli jest wypełniana. Jak zacząć budowanie strategii zdrowia psychicznego w firmie?

czytaj więcej…

O kobietach w IT, kulturze różnorodności w firmie Luxoft i o polityce równości płci rozmawiamy z Natalią Grekovą, menedżerką ds. odpowiedzialności społecznej (CSR) w firmie Luxoft.

czytaj więcej…
Dr Anna Zaroda - Dąbrowska

Unconscious bias. Cichy wróg awansu kobiet.

Skąd się bierze unconscious bias (nieuświadomione nastawienie) i jak ograniczyć jego negatywne oddziaływanie na karierę kobiet, jeśli to w ogóle możliwe? Artykuł opublikowany w miesięczniku Personel Plus, nr 08.2018.

Dr Roksana Ulatowska, Dr Tomasz Dąbrowski

Otwartość na pracowników w różnym wieku.

Omówienie obszarów tematycznych, którymi powinny zająć się firmy chcące budować kulturę otwartości na różne generacje pracowników. Artykuł opublikowany w miesięczniku Personel Plus, nr 07.2018.

Dr Anna Zaroda - Dąbrowska

Budowanie zaangażowania menedżerów w D&I.

Większość dużych projektów związanych z różnorodnością utyka na poziomie managementu. Co zrobić, żeby włączyć skutecznie menedżerów we wdrażanie procesów D&I i budowanie otwartego środowiska pracy?

Dr Małgorzata Wypych

Oblicza różnorodności i inkluzji.

Często praca, a nie dom, jest miejscem, gdzie otoczenie dostrzega zmiany w wyglądzie i zachowaniu osoby, która cierpi. Dr Małgorzata Wypych w Personel Plus (05/2018) pisze o zdrowiu psychicznym pracowników.

Dr Tomasz Dąbrowski

Zmierzyć różnorodność.

Jak firmy podchodzą do pomiaru różnorodności? W jaki sposób mogą usprawnić swoje analizy i lepiej ukierunkować swą politykę w obszarze zarządzania różnorodnością? Dr Tomasz Dąbrowski w Personel Plus (04.2018)

Dr Anna Zaroda – Dąbrowska, Tomasz Stoma

Bo człowiek to całość.

Jak budować środowisko pracy otwarte na osoby LGBTI? Jak w bezkonfliktowy sposób zmieniać postawy i tworzyć inkluzywne warunki pracy? Artykuł został opublikowany w miesięczniku Personel Plus, nr 02.2018.

Dr Anna Zaroda – Dąbrowska, Dr Tomasz Dąbrowski

Kobieta i kariera. Bariery w awansie kobiet liderek.

Prezentujemy model 4x4 ilustrujący wewnętrzne i zewnętrzne bariery kobiet w awansach oraz ich wzajemne zależności. Artykuł został opublikowany w miesięczniku Personel Plus, nr 01.2018.

Dr Anna Zaroda – Dąbrowska, Dr Tomasz Dąbrowski

Zanim zaczniemy działać…

Co zrobić, aby skutecznie realizować globalną politykę różnorodności firmy i z sukcesem przełożyć ją na warunki lokalne? Przeczytaj nasz artykuł opublikowany w miesięczniku Personel Plus, nr 07.2017.

Dr Anna Zaroda - Dąbrowska

Budowanie zaangażowania menedżerów w D&I.

Większość dużych projektów związanych z różnorodnością utyka na poziomie managementu. Co zrobić, żeby włączyć skutecznie menedżerów we wdrażanie procesów D&I i budowanie otwartego środowiska pracy?

czytaj więcej…
Dr Anna Zaroda - Dąbrowska

Iść w stronę Słońca. Wstępniak.

Przyszedł czas na pisanie. Dzielimy się tu się wiedzą naszych ekspertów, którzy w sposób przyjemny i „zjadliwy” przeprowadzą Was przez meandry zarządzania różnorodnością. Miłej i pożytecznej lektury!

czytaj więcej…
Magdalena Nowacka

Lekcje Verdiego o Diversity.

Krytyczne spojrzenie na zarządzania różnorodnością w polskich firmach. Czy to dla nas kolejna „moda HR-owa” czy jesteśmy gotowi na zarządzanie różnorodnością?

czytaj więcej…

Krótkie wprowadzenie teoretyczne do różnorodności oraz inspirujące case study: Wykorzystanie potencjału kobiet – pracownic 50+ na przykładzie projektu „Agent Zmiany”. Publikacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Graficzne podsumowanie konferencji Diversity Hub „Well…being! Czyli za czym tęsknimy w pracy” (05.12.2016 r., Kraków). Zawiera wybrane prezentacje prelegentów oraz dodatkowe materiały tematyczne.

Barbara Wawrzynek, Sylwia Miszke

Human Being + Business Being = The Art of Wellbeing.

Prezentacja pokazuje doświadczenia International Paper w obszarze wellbeingu. Materiał pochodzi z konferencji Diversity Hub „Well…Being! Czyli za czym tęsknimy w pracy” (05.12.2016, Kraków).

Prof. Rosemarie Garland-Thomson

Disability rights, culture and inclusion.

Prezentacja prof. Rosemarie Garland-Thomson (Emory University Atlanta) ilustrująca wystąpienie podczas konferencji Diversity Hub „Diversity Changemakers” (22.09.2016, Kraków).

Podsumowanie konferencji Diversity Hub „Zrozumieć i przełamać lęk. Niepełnosprawność w miejscu pracy” (01.06.2017 r., Kraków). Wybrane prezentacje prelegentów oraz dodatkowe materiały tematyczne.

Do oglądania

Tworzymy wiedzę. Tutaj znajdziesz materiały video, w których nasi eksperci udzielają praktycznych wskazówek na temat różnorodności w biznesie.

CHCESZ WIĘCEJ?

Po więcej materiałów video zapraszamy na nasz kanał na You Tube.

Idź

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59