Materiały do czytania poszerzające świadomość pracowników w wybranych tematach mental health a także uczące rozpoznawania i reagowania na problemy psychiczne. Przygotowane w postaci pigułek wiedzy (po dwie na każdy wybrany temat), czyli krótkich tekstów w przyjaznej i zrozumiałej formie, które są publikowane dla wszystkich pracowników w stałych odstępach czasu, tworząc w ten sposób niezbędnik psychologiczny.

Pigułki wiedzy (opisane jako case study i dopracowane graficznie) zawierają opis objawów, potencjalne skutki, sposoby reakcji (osoby dotkniętej problemem, współpracowników, menedżera), informacje, gdzie znaleźć pomoc, wskazówki dot. prewencji. Ich celem jest wzbudzenie zainteresowania tematem i uwrażliwienie pracowników na wybrany problem.

Tematy (przykładowe): depresja, aleksytymia, żałoba, rozwód, samotność, przewlekła choroba, wypadek samochodowy – wzrost po traumie, rodzina z pacjentem onkologicznym, strata członka zespołu, śmierć bliskiego, trudne relacje z dorastającymi dziećmi, pracownik w cyklu życia – wpływ wieku na pojawiające się kryzysy życiowe, przemoc psychiczna etc.

Chcesz być na bieżąco? Zostaw nam swój e-mail.

O nas

Diversity Hub to think-tank, którego misją jest rozwój biznesu dzięki różnorodności.

Kontakt

Ul. Poznańska 6/4
30-012 Kraków

(12) 353 05 59